Evde Yapabileceğiniz Kolay Üst Vücut Egzersizleri

Omuz, kol, sırt ve karın bölgesini hedef alan bu egzersizler kısa sürede üst vücut bölgenizi kolayca şekillendirerek forma girmenizi kolaylaştıracak.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Üst Vücut Egzersizleri

1. Kneeling Hand Press

Sol elinize avuç içi vücudunuza bakacak şekilde 2 kilo ağırlıktaki dambılları alın ve masa pozisyonuna geçin. Kollar omuz hizasında dizler ise kalça hizasında olsun. Sağ kolunuzu doğrudan zeminde avuç içi düz olarak tutun.Sol dirseğinizi hafifçe çevirin.

Ardından sol kolunuzu tavana doğru kaldırarak itin bakışınızı yere sabit bir noktada tutun ve boynunuzu rahat bırakın. Ardından kolunuzu tekrar başlangıç pozuna getirin.

Hareketi her iki kol için de 30 kez tekrar edin.

2. Lasso Arm

Her iki kolunuza da ağırlık alın. Ayakta, bacaklarınız kalça genişliğinden hafif daha fazla aralık olacak şekilde durun. Sağ avucunuz aşağı sol avucunuz arkaya bakacak konumda olsun.

Ardından sol kolu dirseğe doğru bükün ve yukarı ve ileriye doğru sallayın. Ağırlığınızı başınızın altı inç uzağında tutun, avuç içi ise ileriye doğru olsun. Kolunuzu geriye doğru döndürerek, başlangıç pozuna geri dönün.

Her iki kol için de 30 ‘ar kez olacak şekilde egzersizleri tamamlayın.

3. Elbow Raise

Ayaklar omuz genişliğinde olacak şekilde dizlerinizin üzerine çökün. Her iki ağırlığı da sağ elinize alın. Sağ kolunuzu vücudunuza 90 derecelik bir açıyla tutun. Ağırlıklar göbek deliğinin önünde, avuç içi yukarı bakacak şekilde dursun.  Sol kolunuzu uzatarak bacağınızdan 12 inç uzakta tutun.

Ardından ağırlıkları göğüs seviyesine yükseltin, avuç içini dışa doğru döndürün . Başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Hareketi her bir kol için 30 kez tekrar edin.

4. Single-Arm V Press

Pozisyona ayaklar kalça hizasından hafif aralık olacak şekilde ayakta başlayın. Her iki elinize de ağırlık alın ve sol kolunuzu vücudunuzun sol tarafına doğru uzatın. Sağ kolunuzu dirseğe doğru bükün, obliklerinizle kıstırın ve 90 derece açı oluşturarak, avuç içi yukarı bakacak şekilde tutun.

Ardından sağ kolu avuç tavana doğru uzanacak şekilde yukarı ve vücuttan uzağa kaldırın ve başlangıç pozuna geri dönün.

Hareketi her bir kol için 30 kez tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir