Evde Yapabileceğiniz Karın Egzersizleri

Neredeyse bütün kadınların korkulu rüyası yağ yakmak, kilo vermek, fit olmaktır. Çoğu kadın bunları yapabilmek için çok paralar harcayarak spor merkezlerine yazılır ancak yazıldığı hale çoğu kadın bu spor merkezlerine gitmez. Aslına bakılırsa gitmesi de gerekmez çünkü evde yapılabilecek bir sürü karın egzersizleri sayesinde kadınlar şekle girerek istediği vücut hatlarına sahip olabilir.

Karın egzersizleri arasından seçim yaparak değişik kombinasyonlar oluşturarak günden güne yağlarınızı yakabilir ve forma girebilirsiniz. Karın egzersizlerinin dışında tabi ki ilk önce kararlı olmanın ve bu karar doğrultusunda hareket etmenin gerekliliğini unutmamalısınız. Daha sonra ise karın egzersizlerinin yanında bol su içip beslenmenize dikkat ederek rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

Bazı karın egzersizleri şu şekilde;

mekik-nasil-cekilir

Sırt üstü yatarak bacakları vücudunuzla 90 derecelik açı yapacak şekilde kırarak kaldırın. Daha sonra ellerinizle başınızın altından tutun ve çenenizle göğsünüzün mesafesini koruyarak 10 tane mekik çekin. Bunu 3 set yaptıktan sonra sonuncu mekikte yukarda kalın ve küçük küçük 10 defa kendinizi yukarı itin.

crunch-yan-mekik-hareketi1

Bir başka harekette ise bacaklarınızı kırarak sola yatırın. Ellerinizi başınızın altına koyun ve başınızla dümdüz yukarı kalkın. Bu hareketi de yine 3 set halinde yapın.

Evde karın egzersizleri yaparak yağlarınızdan kolayca kurtulabilir, fit bir görünüş kazanabilirsiniz. Yeter ki kararlı olun, pes etmeyin, bu önerilere uyun ve bu hareketleri düzenli yapmaya çalışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir