Evde Yapabileceğiniz Göğüs Dikleştiren 4 Egzersiz

Sarkık göğüslerden şikayet ediyorsanız ya da sarkmasından korktuğunuz için sıkılaştırmak ve daha dik göğüslere sahip olmak istiyorsanız evde kendi kendinize kolay göğüs egzersizleri yapabilirsiniz. Düzenli olarak yapmaya devam ettiğinizde etkisini kısa sürede göreceğiniz bu egzersizler hem kolay, hem de vücudunuz için oldukça etkili.

Göğüs Dikleştiren Egzersizler

Dumbell ile yapılan bu egzersizleri, eğer evinizde dumbell bulunmuyorsa su şişelerine su doldurarak da yapabilir, su şişelerini ağırlık olarak kullanabilirsiniz.

1 . Wide Row

gogus-diklestiren-egzersizler

Egzersize ayakta, bacaklarınız omuz hizasında açık olacak şekilde başlayın. İki elinize ağırlıklarınızı alarak, belinizden yavaşça görseldeki gibi eğilin. Bacak ve kalça hizanız düz olmalı. Belinizi yere paralel olarak eğdikten sonra kollarınızı yere doğru uzatın. Ardından göğsünüze doğru çekin ve tekrar uzatın.

Egzersizi bacak ve bel bölgenizi koruyarak 3 x 5 tekrar halinde gerçekleştirin.

2. Shoulder Press

göğüs egzersizleri

Egzersizi yapmak için ayakta düz bir şekilde durun. Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve ağırlıklarınızı dirseklerinizi kırarak omuz hizasında tutun. Ardından kollarınız dümdüz olana dek havaya kaldırın ve geri indirin. Egzersizi yaparken sırtınızın dik olduğundan emin olun.

Egzersizi 3 x 5 set halinde tekrar edin.

3 . Lying Chest Fly

gogus-diklestiren-egzersizler

Egzersiz için öncelikle matınızın üzerine sırt üstü uzanın. İki elinize ağırlıklarınızı alarak, kollarınızı dirseklerden kırarak yana doğru açın. Bacaklarınızı dizlerinizi kırarak tabel pozunda alt bacaklarınız yere paralel olacak şekilde görseldeki gibi havaya kaldırın. Bacaklarınızın pozisyonunu hiç bozmadan, kollarınızı dümdüz yukarıya kaldırıp birleştirin, ardından tekrar yere yana doğru açın.

Bu hareketi 3 x 5 tekrar halinde gerçekleştirin.

4 . Bridge With Chest Press

gogus-diklestiren-egzersizler

Egzersiz için yere sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırıp kalçanızı havaya kaldırırarak köprü pozisyonuna geçin. Ayak tabanlarınızın yere bastığından ve karın bölgenizin düz olduğundan emin olun. Karın kaslarınızı sıkarak ağırlıklarınızı göğüs hizanızda tutun. Ardından kollarınız dümdüz olacak şekilde havaya kaldırın ve tekrar geri indirin.

Egzersizi 3 x 5 tekrar halinde tamamlayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir