Evde Yapabileceğiniz Etkili 4 Karın Egzersizi

Karın bölgesi şekillendirmesi ve eritmesi en zor bölgelerden birisi. Sadece diyetle sıkı bir karın bölgesine sahip olmak malesef mümkün değil, sağlıklı bir diyetin yanında karın bölgesi için etkili egzersizler de yapmanız daha kısa bir süre içerisinde bu bölgeden kilo vermenizi ve sıkılaşmanızı kolaylaştıracaktır. Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya devam ettiğinizde kısa bir süre sonra farkı kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Karın Egzersizleri

1 . Roll Up

roll-up-egzersizi

Roll up egzersizi sıkı bir karın egzersizidir. Başlangıç için matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Kalça bölgenizi ve dizlerinizi birleştirin ve iyice sıkın. Avuç içleriniz tavana bakacak şekilde iki kolunuzu da yavaşça başınızın arkasına alın. Nefes alın ve önce kollarınızı sonra başınızı ve omuzlarınızı olacak şekilde yavaşça doğrulmaya başlayın.

Nefes verirken elleriniz ile ayak parmaklarınıza doğru bükülerek ilerleyin, başınız önde kollarınız düz ve gergin, karın kaslarınız sıkılmış olsun. Ardından önce bel, sonra omurlarınızı hareket ettirip, kuyruk sokumunuzu kıvırarak yavaşça eski pozisyonunuza dönmeye başlayın. Omuzlarınızı ve başınızı da yere yerleştirerek pozu tamamlayın.

Eğer egzersizi ayaklarınız düz bir şekildeyken yapamıyorsanız, dizleriniz bükük olacak şekilde de deneyebilirsiniz. Egzersizi başlangıç aşamasında 4 -5 tekrar halinde tamamlayın.

2 . Roll Up Twist

karin-egzersizleri

Roll up twsit egzersizi için bir üstteki klasik roll up egzersizi gibi matınızın üzerine düz bir şekilde uzanın. Bu kez ellerinizi mekik çekecek gibi başınızın iki yanına yerleştirin. Egzersizi eğer ayaklarınız düzken yapmakta zorlanıyorsanız, görseldeki gibi dizlerinizi bükerek de uygulayabilirsiniz. Ayaklarınızı birleştirin, ve yavaşça önce baş omuzlar ve sırt olmak üzere doğrulun, geldiğiniz noktada sağa twist yapın. Ardından tekrar yavaşça başlangıç pozuna dönerek uzanın. El ve bacak düzeninizi hiç bozmadan tekrar doğrulun ve bu kez solunuza twist yapın.

Egzersizi her iki tarafınıza da twist olacak şekilde başlangıç aşamasında 4 -5 tekrar halinde tamamlayın.

3 . Ankle Reaches

karin-egzersizleri

Yere sırt üstü yatın ve ardından iki bacağınızı da birleştirerek havaya kaldırabildiğiniz noktaya dek kaldırın. Ardından başınızı omuzlarınız ile birlikte yavaşça yerden kaldırın ve teker teker önce sağ eliniz ile sol ayağınıza, ardından sol eliniz ile sağ ayağınıza dokunun. Bu dokunuşları ardı ardına aralık vermeden belirli bir hızda yapmaya devam edin. Eğer baş ve omuz bölgenizi yukarıda tutmakta zorlanıyorsanız, bir eliniz ayağınıza değerken diğer eliniz ile başınıza destek olabilirsiniz.

Başlangıçta egzersizi 10 tekrar halinde tamamlayın.

4 . Flutters

karin-egzersizleri

Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi egzersizi yaparken destek olması için kalçalarınızın altına yerleştirin. İki ayağınızı da birleştirin ve hafifçe yerden kaldırın. Vücudunuz düz bir çizgi gibi görünmeli. Ardından pozunuzu ve dengenizi hiç bozmadan ayaklarınızı açıp kapamaya başlayın. Eğer yapabiliyorsznız bacaklarınızı daha yukarıya kaldırarak da egzersizi gerçekleştirebilirsiniz.

Flutters egzersizini 30 saniye ile bir dakika arası sürdürün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir