Evde Yapabileceğiniz 4 İç Bacak İnceltme Egzersizi

İç bacak bölgesi eritmesi zor bölgelerden biri. Ancak evde yapacağınız bazı küçük egzersizler ile bu bölgede bulunan fazlalıklardan ve sarkmalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz İç Bacak Egzersizleri

1 . Plie Lift

Harekete ayakta bacaklarınızı kalça genişliğinden daha geniş olacak şekilde açarak başlayın. Ayaklarınızı 45 derecelik açı ile dışa bakacak şekilde konumlandırın. Dizleriniz ayak parmaklarınız ile aynı konumda olsun.  Kollarınızı omuz yüksekliğine kadar uzatıp yana açın. Kalça zemine paralel olana dek vücudunuzu alçaltıp squat pozisyonuna gelin. Önce sol topuğunuzu kaldırın ve indirin, ardından sağ topuğunuzu kaldırın ve tekrar indirin.

Hareketi seri olarak 1 dakika boyunca sürdürün.

2 . Releve Plie

Bir sandalye ya da yüksek bir koltuğun arka kısmında ayakta düz bir şekilde durun. Bacaklarınızı birleştirin. Parmaklarınız öne düz baksın. Destek almak için kollarınızı sandalyenin arkasına kollarınız düz olacak şekilde yerleştirin. İç bacak bölgenizi sıkın ve ayak parmaklarınızın üzerinde yükselin. Ardından dizlerinizi bükün ve bacaklarınız yere 45 derece açı yapana kadar vücudunuzu aşağı indirin. Topuklarınızı düşürmeden tekrar düz hale gelin.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

3 . Changements

Sırt üstü matınızın üzerine uzanın. Ayaklarınızı önünüze düz bir şekilde getirin. Dizlerinizi bükmeden, her iki bacağınızı da havaya kaldırın ve parmaklarınızı tavana bakacak şekilde yukarı kaldırın. Kollarınızı yanlara alın ve dirseklerden görseldeki gibi yuvarlayın. Merkez bölgenizi sıkıştırarak boyun ve omuzlardan olacak şekilde yükselin. Ardından bacaklarınızı yavaşça havaya kaldırın ve sağ ayak bileğinizin üzerinden sol ayak bileğinizi çaprazlayın. Bacaklarınızı tekrar ayırın ve bu kez sol ayak bileğinizi sağ ayak bileğine çaprazlayın.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

4 . Passe Pickups

Yine bir sandalye ya da yüksek bir koltuğun arkasında durun ve sol tarafınıza dönün. Topuklarınızı birleştirin ve ayak parmaklarınızı yana 45 derecelik bir açıyla bakacak şekilde çevirin. Dengede olmak için sol kolunuz ile sandalyenin arkasına tutunun. Kolunuz düz olmalı. Sağ kolunuzu önünüze alıp dirsekten önünüze doğru yuvarlayın. Sol dizinizi yukarıya kaldırın ve sap dizinizi işaret eder gibi ayak parmağınızla dizinize değin. Tekrar yere indirin ve bu kez sağ dizinizi yukarıya kaldırıp sol dizinize değin.

Hareketi önce sol tarafınız için 1 dakika ardından sağ tarafınız için 1 dakika olacak şekilde 2 dakika tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir