Evde Uygulayabileceğiniz Kol Egzersizleri

Kollarınızın gevşek, güçsüz olmasından yakınıyorsanız bazı kol egzersizleri ile sıkı ve daha kuvvetli kollara sahip olabilirsiniz. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya devam ettiğinizde kol ve omuz bölgenizi geliştirebilirsiniz.

İşte evde yapabileceğiniz kol egzersizleri ;

1 . Side Plank

evde-yapilabilecek-kol-egzersizleri

Egzersize klasik plank pozisyonunda başlayın. Sağ eliniz ile gücünüzü ve dengenizi sağladıktan sonra göğsünüzden yavaşça dönerek yan plank pozuna geçin. Pozisyonunuzun düz ve dengede olmasını sağladıktan son sol kolunuzu düz bir şekilde havaya kaldırın ve bir kaç saniye bu şekilde kalın. Ardından başlangıç pozunuza dönerek aynı hareketi diğer tarafınız için tekrarlayın.

2 . Single Hand Push-up

evde-yapilabilecek-kol-egzersizleri

Single Hand Push-up hareketine klasik plank hareketinde başlayın. Ardından sağ elinizin üzerinde dengenizi sağlayarak sol elinizi belinize yerleştirin. Yavaş yavaş aşağı inerek sağ eliniz ile kendinizi yukarıya doğru itin. Bir kaç saniye sonrasında başlangıç pozisyonunuza dönerek aynı hareketi diğer kolunuz için tekrarlayın.

3 . Push-Up

evde-yapilabilecek-kol-egzersizleri

Push-Up egzersizine de plank pozisyonunda başlayın. Elleriniz omuz genişliğinde açık ve avuç içleriniz yere baksın. Yavaşça göğsünüzü yere yaklaştırın bu esnada dirseklerinizi bükün. Omuz bölgenizin düz bir çizgi halinde olmasına dikkat edin. Ardından tekrar yükselerek başlangıç pozisyonunuza dönün.

4 . Knee Push Up

evde-yapilabilecek-kol-egzersizleri

Plank hareketinde başladığınız egzersiz için, kollarınızı omuz genişliğinde açık tutun. Dengenizi sağladıktan sonra karın kaslarınızı sıkın ve ayaklarınızı görseldeki gibi birbirine dolayın. Tüm vücudunuz düz bir şekildeyken yavaşça kendinizi göğüs bölgenizden aşağıya indirin. Bir kaç saniye sonrasında tekrar yukarıya eski pozisyonunuza geri dönün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir