Evde Kolayca Yapabileceğiniz Basit Dumbell Egzersizleri

Dumbell egzersizleri, eklem sağlığı için oldukça uygun bir egzersiz türü olmasının yanı sıra, kas gelişimi için de oldukça faydalıdır. Sizler için hazırladığımız basit dumbell egzersizlerini evinizde gün içinde rahatça uygulayarak vücudunuzun farklı bölgelerini kolayca çalıştırabilirsiniz.

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Dumbell Egzersizleri

1. Alternating Straight Leg V-Ups

Her iki eliniz ile bir dumbellı tutun ve yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınız dümdüz olsun. Kollarınızı geriye uzatın. Aynı anda olacak şekilde önce sağ bacağınızı havaya kaldırın ve iki kolunuz ile birlikte üst gövdenizi havaya kaldırın. Dumbell ile ayak parmağınıza değerek geri dönün. Sonra sol ayağınız ile birlikte yükselin. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bu hareket kol, omuz ve bacak bölgesini çalıştırır.

2. Plank With Front Raise

Her iki eliniz ile bir dumbell tutun ve plank pozisyonuna geçin. Dumbellar ile birlikte ellerinizin omuz hizasında olmasına ve vücudunuzun düz bir çizgi halinde olmasına dikkat edin. Kalça ve karın bölgenizi sıkıştırarak önce sağ kolunuzu dümdüz olacak şekilde ileriye doğru kaldırın ve birkaç saniye sonra yerine getirin. Ardından aynı hareketi sol kol için tekrarlayın. Hareketi 1 dakika boyunca devam ettirin.

Bu hareket sırt, kol ve omuz bölgesini çalıştırır.

3. V-Sit Around the Worlds

Dizleriniz yere 90 derece bükük olacak şekilde yere oturun. Ayaklarınızı havaya kaldırıp birleştirin ve bir elinize dumbell alın. Çene dik, sırtınızı geriye doğru yaslayın ve dengenizi sağlayın. Bacaklarınızın üst bölgesi ile vücudunuz bir V şeklini alsın. Dumbellı sağ elinize alıp bacağınızın altına doğru getirin ve sol elinizle bacağınızın altından alarak havaya kaldırıp havada sağ elinizle tekrar geri alın. Hareketi 1 dakika boyunca devam ettirin.

Bu hareket kol, omuz, karın bölgesi ve üst bacak bölgesini çalıştırır.

4. Russian Twists

Bacalarınız yer ile 90 derecelik bir açı yapacak şekilde yere oturun. Ayaklarınızı birleştirerek havaya kaldırın. Her iki elinize de dumbell alıp ellerinizi birleştirin. Çene dik bir şekilde gövdenizi geriye doğru yaslayın ve belden doğru sağa doğru bükülerek kollarınızı sağ tarafa yere doğru indirip dumbell ile yere değin. Ardından sol tarafa doğru aynı şekilde bükülün. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bu hareket kol, bacak ve yan karın bölgesini çalıştırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir