Evde Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak bölgenizi kısa sürede şekillendirmek ve forma sokmak istiyorsanız aşağıda sizler için derlediğimiz egzersizleri egzersiz programınıza dahil edebilirsiniz. Tek başına yaptığınızda bile kısa sürede etkisini gösterecek olan bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya devam ettiğinizde başta bacak bölgeniz olmak üzere vücudunuzun belirli bölgelerinde toparlanma ve sıkılaşma etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz.

Evde Yapabileceğiniz Bacak İnceltme Hareketleri

1 . Squat

bacak-eritme-hareketleri

Squat egzersizine başlamak için ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi öne doğru uzatın ya da isterseniz bel kemiklerinizin olduğu bölgeye de yerleştirebilirsiniz. Kalçanız dışa doğru kavis yapacak şekilde bacaklarınızı yavaşça kırın ve çömelir vaziyet alın. Hareket esnasında baş ve sırt bölgenizin düz ve dik olmasına özen gösterin.

Egzersizi aralık vermeden 3 x 10 set halinde tekrar edin.

Squatın Faydaları : Squat iç ve dış bacakları çalıştırıp şekillendirir. Kalça için etkili bir egzersizdir, poponun forma girerek şekillenmesini sağlar. Selülit oluşumunu engeller.

2 . Mountain Climber

bacak-eritme-hareketleri

Egzersize matınızın üzerinde kollarınız düz ve dik bir şekilde plank pozisyonunda durarak başlayın. Karın kaslarınızı sıkın, dengenizi sağlayın ve vücudunuzun şeklini bozmadan sağ bacağınızı içe, karnınıza doğru bükün. Sağ dizinizi göğsünüze kadar getirin. Sağ dizinizi bükerken sol bacağınızın duruşunu bozmamaya çalışın. Bir kaç saniye bu pozisyonda durun ve sağ bacağınızı eski pozisyonuna getirin. Ardından hareketi bu kez sol bacağınız için tekrar edin.

Mountain cliber egzersizini başlangıç seviyesinde her iki bacak için 3 x 5 tekrar halinde yapabilirsiniz.

Mountain Climber Hareketinin Faydaları : Egzersiz bacak kaslarını çalıştırıp harekete geçirmek ile beraber kol ve karın kasları için de etkilidir.

3 . Standing Leg Raises

bacak-eritme-hareketleri

Standing leg raise egzersizi için ayakta düz ve dik bir şekilde durun. Ellerinizi kalçalarınıza yerleştirin. Dizlerinizi bükmeden, önce sağ bacağınızı sağ yana doğru havaya kaldırın. Vücudunuzun dik duruşunu bozmamaya özen gösterin. Ardından bacağınızı tekrar yere indirerek aynı hareketi sol bacağınız için tekrar edin.

Egzersizi 3 x 10 set halinde iki bacağınız için de uygulayın.

Standing leg raise hareketinin faydaları : Egzersiz bacak ve kalça bölgenizi çalıştırıp sıkılaştırmanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir