En Çok Kilo Verdiren Egzersizler

Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları içerisinde yer alan egzersizler; zayıflamaya yardımcı olmakla kalmıyor, kontrollü ve daha mutlu bir yaşamanın da kapılarını aralıyor.

Egzersiz yapmayı düşünüyor ancak yaptığınız egzersizin kilo vermenize büyük ölçüde katkıda bulunmasını diliyorsanız; önereceğimiz egzersizleri bir an önce uygulamaya başlayabilirsiniz.

İşte en çok kilo verdiren egzersizler listesi;

zayıflatan egzersizler

  • Bisiklete binmek

Dışarıda bisiklete binerek, hem eğlenceli zaman geçirebilir hem de kalori yakabilirsiniz. Şayet dışarıda bisiklete ayıracak zamanınız yoksa ev içerisinde egzersiz yapmak için egzersiz bisikleti satın alabilirsiniz.

Bisiklete binmek, saatte 500-1000 arası kalori yakmanızı sağlıyor.

  • Yüzmek

Yaz aylarında en çok tercih edilen spor dalları içerisinde yer alan yüzme aktivitesi esnasında saatte 800 kalori yakabilirsiniz.

zayıflatan egzersizler 2

  • Dans

En çok kilo verdiren egzersizler listesinde en eğlenceli olanı şüphesiz ki dans etmek!

En keyifli egzersizler içerisinde bulunan dans, saatte 600 ile 800 arasında kalori yakmanızı sağlayabilir. Evde dans edebileceğiniz gibi dans eğitimlerine katılarak, hem zayıflayabilir hem de yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

  • Yürüyüş

Tempolu yürüyüş ile saatte 360 kalori yakabilir; tempolu koşu ile bu miktarı 550 kaloriye çıkarabilirsiniz.

zayıflatan egzersizler 3

  • Yoga

Hem vücut hem de ruh sağlığınızı korumak, kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissetmek adına yoga kurslarına yazılabilir ve saatte 180 kalori yakabilirsiniz.

  • Zumba

Oldukça eğlenceli bir dans olan zumba esnasında hem eğlenceli zaman geçirebilir hem de saatte 500 kalori kaybedebilirsiniz.

  • Ev temizlemek

En çok kilo verdiren egzersizler listesinde belki de en zahmetsizi ev temizlemek!

Dışarıya çıkacak pek vaktiniz olmuyorsa; ev işlerini daha eğlenceli bir hale dönüştürebilir ve ev temizlerken saatte 200 kalori yakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir