En Çok Kalori Yaktıran Ev İşleri

Kadınların en büyük şikayetleri içerisinde yer alan ve her gün düzenli olarak yapılması gereken ev işlerinin zayıflamanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Şayet gün içerisinde yaptığınız toz alma, ev süpürme, çamaşır yıkama vb. rutinlerden epey bir yorulduğunuzu düşünüyor ve sürekli yakınıyorsanız; bu haberimiz size oldukça sevindirici gelebilir.


kilo verdiren ev işleriPeki, En Çok Kalori Yaktıran Ev İşleri listesinde neler yer alıyor?

  • Cam silmek

Ev işleri arasında belki de en zoru olan cam silmek, 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde 125 kalori yakmanızı sağlıyor. Cam silmek için temizlikçi tutmadan önce bir kez daha düşünün!

  • Bulaşık yıkamak

Her ne kadar bulaşıklarımızı bulaşık makinesi yıkıyor olsa da makineye tabak çanak yerleştirirken bile 30 dakikada 125 kalori yakmanız mümkün!

zayıflatan en işleri

  • Bahçe işleri ile uğraşmak

Evinizin bahçesiyle siz ilgileniyorsanız; saatte 250 ile 325 arasında kalori yakıyorsunuz demektir. Bahçe işlerini eşinize yaptırmayı bir an önce bırakarak, kilo vermeye başlayabilirsiniz.

  • Yemek pişirmek

Sadece 1 saatlik bir akşam yemeği hazırlığı sayesinde 150 kalori yakabilirsiniz.

  • Küveti ovalamak!

En çok kalori yaktıran ev işleri içerisinde küvet ovalamanın da bulunduğu kimin aklına gelirdi ki! Banyo temizliği esnasında küveti temizleyerek bile 30 dakikada 200 kalori kaybedebilirsiniz.

en çok zayıflatan ev işleri

  • Yatakları yapmak

Sabahları evinizdeki tüm yatakları siz yaparak, 30 dakika içerisinde 130 kalori yakabilirsiniz. Yani yatak yapmayı, sabah sporu olarak değerlendirebilirsiniz.

  • Yerleri temizlemek

Yerleri paspaslayarak saatte 240 kalori, yerleri elektrik süpürgesi ile süpürerek saatte 180 kalori kaybedebilirsiniz.

En çok kalori yaktıran ev işlerini öğrendiğinize göre şimdi temizlik yapmanın tam sırası!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir