Egzersizlerinizden Maksimum Verim Alıp Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayan 4 Öneri

Spor yapıyorsunuz ancak yeterli verimi alamadığınızı mı düşünüyorsunuz? Özellikle kilo verebilmek için egzersiz yapan kişiler yaptıkları egzersizlerden maksimum verimi alıp hızlıca kilo vermek isterler. Ancak bunun gerçekleşmesi için bir takım küçük detaylara dikkat etmeniz gerekebilir. İşte daha hızlı kilo verebilmeniz için öneriler.

Egzersizlerinizden Maksimum Verim Alıp Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayan Öneriler

1 . Aerobik Kardiyo 

Daha fazla aerobik kardiyo çalışması uygulayın. Özellikle kilo vermek istiyorsanız aerobik kardiyo doğru bir tercih olacaktır. Aerobik kardiyo sadece kardiyo hareketi yapmanızı engelleyeren işin içine aerobiği de sokarak yap yakma hızınızı artırır. Ayrıca kondisyonunuzu geliştirir, oksijen ve hormon iletimini güçlendirir. Eğer hızlıca kilo vermek ve forma girmek istiyorsanız egzersizlerinizin % 60 ‘ını aerobik kardiyo %  40 ‘ını farklı türler olarak programlayabilirsiniz.

2 . Sıkı Çalışmak

Hareketler üzerinden geçerek gerçekleştirdiğiniz hafif egzersiz programları kilo vermenizi hızlandırmak. Kilo vermek için yoğun ve etkili çalışma programları hazırlamalı, çalışmalarınızı aksatmadan belirli bir program dahilinde tüm vücudunuza yönelik çalışmalısınız.

3 . Tüme Yönelin

Karın bölgenizdeki yağlanmalardan yakınıyor ve bu yüzden spor yapıyor olabilirsiniz ancak sadece karın bölgenize yönelik çalışmalar etkili olmayacaktır. Egzersiz programınızı tüm vücuda yönelik belirlemeli ve vücudunuzun tüm bölgelerini çalıştırmalısınız. Karın bölgenize olan ağırlığı daha fazla tutabilirsiniz ancak diğer bölgeler üzerine hiç eğilmemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

4 . Ağırlıktan Korkmayın

Ağırlık çalışmaları genelde hep vücut geliştirme ile özdeşleştirilir ve bu yüzden ağırlık çalışmalarından kaçınılır. Ancak bilinen bir gerçek var ki ağırlık egzersizleri vücut yağlarının yakılmasında birçok egzersizden daha fazla etkilidir. Daha fazla kalori yakmaya yardımcı olduğu gibi ayrıca kemikleri güçlendirir , kalp sağlığını korur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir