Egzersiz Zamanı : Kettlebell Egzersizleri

Vücudunuzdaki fazlalık yağları kısa süre içerisinde yakmayı hedefliyor, kaslarınızı geliştirmek ve güçlendirmek istiyorsanız; kettlebell ile tanışmaya ne dersiniz? Evde periyodik olarak uygulayabileceğiniz kettlebell egzersizleri ile kısa süre içerisinde fiziğinizin istenilen forma kavuşmasını sağlayabilir, kalori yakmak, kas yapmak ya da duruşunuzu güçlendirmek için ‘çaydanlık’ görünümündeki bu egzersiz ürünü kullanabilirsiniz.

kettlebell nasıl yapılır

Rusya’nın Kettlebell Athletics firması tarafından satışa sunulan ve kısa süre içerisinde Amerika, Avrupa ülkelerinde yayılan bir egzersiz yöntemi olan Kettlebell, ülkemizde de yavaş yavaş Fitness ve spor merkezlerinde tanınmaya başlıyor.

Men’s Health dergisinin tüm İngiltere baskılarında da egzersiz yöntemlerinden bahsedilen Kettlebell ile esnek, sağlam ve güçlü bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz.

Kettlebell Egzersizleri Nedir?

Majör kaslarınızı çalıştırmak, vücut yağlarınızı yakmak için çok yönlü bir alet olan Kettlebell ile egzersizleriniz, artık daha eğlenceli ve daha muhteşem olabilir!

Mekik egzersizleri yanı sıra göğüs açma, yerden kalkma, kol bükme gibi farklı egzersizleri sadece bir çift Kettlebell ile gerçekleştirebilirsiniz.

kettlebell egzersizleri nasıl yapılır

Kettlebell egzersizleri içerisinde yer alan Kettlebell Swings ile karın bölgenizin, bacaklarınızın ve kalça kısmınızın muazzam seviyede güç kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Single arm press, double clean and press, single arm snatch gibi farklı egzersizler sayesinde vücudunuzdaki tüm kasları, aynı anda çalıştırabilirsiniz. Tek bir Kettlebell kiti ile 10 ayrı hareketi gerçekleştirebilir, vücut yapınıza bağlı olarak farklı kg kapasitelerinde yer alan Kettlebell satın alarak, evinizde de Youtube’dan videolar izleyerek, kendi başınıza egzersiz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir