Dümdüz Bir Karın İçin Yapmanız Gerekenler

Sanırım dümdüz bir karına sahip olmak istemeyen kimse yoktur. Peki fit ve sıkı görünümlü bir vücuda sahip olabilmek için neler yapıyorsunuz? Bu sorunun cevabını tam olarak veremiyorsanız ve yağsız, kaslı bir karına sahip olmak istiyorsanız size vereceğimiz tavsiyelere uyabilirsiniz.

düz bir karın için tavsiyeler1 . Sağlıklı Beslenin

Bu tavsiye sadece dümdüz bir karına sahip olmak için değil uzun, sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşayabilmek için en temel kurallardan birisi. Fast food, alkol içeren gıdalar, aşırı tatlı tüketimi, aşırı yağlı ve tuzlu beslenmek göbek oluşumunu tetikleyen ve sizi şişmanlatan sebeplerin en başında gelenler.

Eğer düz, fit ve sıkı bir karın istiyorsanız öncelikle bu gibi besinleri ya tamamen kesmeli ya da mümkün olduğunca azaltmalısınız. Örneğin fast food yerine sağlıklı karbonhidratlar tüketebilirsiniz. Kepekli ve yulaflı gıdaları fast food ürünleri yerine tercih etmek kilo durumunuzda oldukça değişiklik yaratacaktır.

Tatlı krizlerinizde şerbetli ve bol şeker içeren tatlıları tüketmek yerine meyve tüketebilirsiniz.

2 . Yatmadan Önce Yemeği Kesin

Yatmadan önce yemek yemek kiloya en kısa yoldan davetiye çıkarmaktır. Vücut geceleri uyku esnasında dinlenmeye programlanır ve metabolizma hızı oldukça düşer. Eğer yatmadan önce yemek yerseniz;

  • Yediğiniz besinlerin sindirimi oldukça güçleşir
  • Uyku kaliteniz azalır
  • Metabolizmanız yavaşladığı için vücudunuz aldığı kalorileri yakamaz ve bu da size fazladan kilo olarak geri döner.

Bu saydığımız sebepler düz bir karna sahip olmanıza engel olacağından, uyku öncesi 3-4 saat öncesinde kesinlikle yemek yememeye çalışın. Su dışında sıvı tüketmemeye özen gösterin.

52493cbfe17852e24d7cd92ec42aa7033 . Egzersiz Yapın

Egzersiz yapmak da sadece düz bir karın için değil tüm hayatımızı kaliteli geçirebilmemiz adına mutlaka yapmamız gereken maddelerden biri. Evinizde ya da sor salonlarında uygulayacağınız egzersiz programlarına düzenli uyarak vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer spor salonuna ayıracak vaktiniz yoksa evde yapabileceğiniz egzersiz programları için Egzersizler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

4 . Sabırlı Olun

Düz bir karın ya da karın kasları bir anda oluşmaz, bunun için gerçekten mucizeye ihtiyaç var. Eğer fazla kilolarınız varsa öncelikle düzenli bir beslenme ve spor programı ile birlikte kilolarınızdan kurtulmayı deneyin. Daha sonrasında karın bölgenizi şekillendirecek egzersiz programları ile devam edin. Bu süreç vücudunuzun yapısına göre uzun ya da kısa olabilir. Ama formda ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmeniz için mutlaka sabırla programınıza devam edin. Sonuçları sizi kesinlikle daha mutlu ve fit bir insan yapacak, buna inanın! 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir