Daha iyi Bir Seks İçin 4 Egzersiz

Bazı egzersizlerin cinsel hayatınıza olumlu etkilerde bulunduğunu biliyor muydunuz? Esnekliği artıran, pozisyonlarda ihtiyaç duyulan kasları geliştiren birtakım egzersizler ile seks hayatınızı daha aktif, daha hareketli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. İşte daha iyi bir seks için egzersizler.

Cinsel Hayatı Hareketlendiren Egzersizler

1. Hip Swivel

Ayaklarınız kalça genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde ayakta durun. Dirseklerinizi yanlarınızda tutun, kollarınızı bükün ve ellerinizi yanlara doğru çekin. Başlamak için sağ ayağınızı yana çevirip topuğu kaldırın ve aynı esnada kalçalarınızı sağa doğru çevirin ve poponuzu sola doğru çevirin. Ardından sağ topuğunuzu aşağıya bırakın ve çekirdeğinizi çekerken arkanızda yarım daire çizerek  sol ayak parmaklarınızın üzerine gelin. Kalçanızı sağa doğru atarak pozisyonu bitirin. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bu hareket core bölgesini sıkılaştırır, kalça ve popo bölgesini esnetir, ritm duygusunu geliştirir.

2. Drop It Low

Ayakta düz bir şekilde durun. Ayak topuklarınızı parmak uçları dışarıya bakacak şekilde birleştirin. Avuç içleri aşağı bakacak şekilde ellerinizi vücudunuzun önüne getirip birbirine kenetleyin. Omuzlarınızı kalçalarınız üzerinde sabit tutun. Topuklarınızı havaya kaldırın ve aynı esnada dizler yanlara doğru kırılacak şekilde kalçanızı topuklara doğru indirin. Hareketi yaparken her iki elinizi düz olacak şekilde yukarıya kaldırın. Ellerinizi düşürdüğünüzde ayaklarınızı başlangıç pozisyonuna getirin ve ayak tabanlarına doğru bastırın. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bu hareket kalçanızı açar. Uyluklarınızı, kalçanızı ve çekirdeğinizi güçlendirir. Denge duyusunu geliştirir.

3. Wide Squat

Ayaklarınızı kalça genişliğinden daha geniş olacak şekilde açın. Ayak parmaklarınızı 45 derece dışarıya çevirin. Kollarınızı kalça bölgesine getirerek tutun ve aynı anda kalçalarınız yere paralel olacak şekilde aşağıya doğru alçalın. Başlangıç pozisyonuna geri gelin ve topuklarınıza bastırın. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bu hareket esnekliği arttırır ve üst kademe pozisyonlarda uyluk gücünü arttırır.

4. Single Leg Deadlift

İki ayağınız da düz olacak şekilde ayakta durun. Belden öne doğru bükülün ve aynı anda sağ ayağınızı geriye düz olacak şekilde kaldırın. Sağ eliniz bel bitiminde olsun. Bükülürken sol kolunuzu ise önünüzde düz tutarak yere değmeye çalışın. Topuğunuz kalça yüksekliğine ulaştığında sol parmak ucunuz yere değmiş olsun. Ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün. Her iki bacağınız için de 1 dakika olacak şekilde egzersizi tamamlayın.

Bu hareket hamstringlerinizi güçlendirir ve başta tek bacaklı olan pozisyonlarda dengeyi geliştirir.