Daha İnce Bir Bel, Daha Sıkı Bir Karın için 4 Egzersiz

Yaz geliyor, egzersizler fora! Siz de yaz gelmeden formunu yakalamak için çalışmaya başlayanlardansanız bu 4 egzersizi egzersiz programınıza dahil ederek core bölgenizi ve kalça bölgenizi çalıştırabilir, yaza daha ince bir bel ve daha sıkı bir karın bölgesi ile girebilirsiniz.

1 . Plank Hip Dips

Harekete plank pozisyonuna geçerek başlayın. Elleriniz avuç içleri yere bakacak şekilde yerde olsun. Üst gövdeyi bozmadan,omurgadan önce kalçanızı sağa yere değecek kadar çevirin, ardından aynı hareketi sola olacak şekilde yapın. Ayaklarınızın hizasını ve dengesini bozmamaya çalışın.

20 saniye boyunca seri hareketler halinde egzersizi tamamlayın.

2 . Russian Twist

Matınızın üzerinde yere oturun ve dizlerinizi masa pozisyonunda görseldeki gibi havaya kaldırın. Bacaklarınız yere paralel ayaklarınız esnek olsun. Sırtınız düz bir hizada bacaklarınız ile v şeklini alsın. Ardından ellerinizi ileriye uzatıp birleştirerek, hafifçe belinizden kıvrılıp önce sağa doğru dirsek kırın. Ardından aynı hareketi sol tarafınıza yapın.

Hareketi 2 x 15 set halinde tekrarlayın.

3 . Bridge Leg Raise

Yere sırt üstü uzanın, köprü pozisyonuna geçin. ( Köprü Egzersizi Nasıl Yapılır? ) . Ardından ilk olarak sağ bacağınızı havaya düz olacak şekilde kaldırın. Ve kalçanızı bacağınızın dengesini bozmadan aşağıya ve yukarıya kaldırıp indirin. Egzersizi yaparken omurganızı zorlamamaya özen gösterin. Hareketi tamamladıktan sonra sol bacağınız için de tekrar edin.

İki bacağınız için de 10 tekrar yapın.

4 . Low – Belly Leg Reach

Egzersize mata sırt üstü yatarak başlayın. Ayaklarınızı masa pozisyonuna getirin  ( dizlerden kırın ve Görsel A ‘daki gibi yere paralel uzatın) . Ardından ellerinizi mekik çekecek gibi başınıza alarak omuzlardan başınızı yukarıya kaldırın. Omuzlarınızı yere indirmeden karnınızı sıkın ve nefes vererek dizlerinizi düzleştirin. Ardından nefes alıp bacaklarınızı tekrar masa pozisyonuna getirin.

Hareketi seri halinde 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir