Crunch Kadar Etkili 5 Göbek Eritme Egzersizi

Karın hareketleri denince akla gelen ilk hareketlerden biri olan crunch birçok hareketin arasında belki de en etkililerden biri. Ancak karın için etkileri bu denli fazla olan hareket sadece crunch değil. Aynı etkiyi yaratan, güçlü ve zayıf bir karın bölgesine sahip olmanızı sağlayan karın hareketlerini sizler için derledik.

Kolay ve Etkili Göbek Eritme Egzersizleri

1. Dolphin Push-Ups

Harekete plank pozisyonunda başlayın. ( Bknz : Plank Nasıl Yapılır ? ) Omurganızı uzun ve boynunuzu düz tutun, omurganızı içe doğru çekerken nefes alın ve kalçalarınızı tavana doğru itin. Nefes verin, kalçalarınızı başlangıç pozisyonuna getirin. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

2. Hip Dips

Harekete plank pozisyonunda başlayın. Elleriniz avuç içleri birbirine bakacak şekilde birleştirin. Üst gövdenizi bozmadan, omurgadan olacak şekilde önce kalçanızı sağa yere değecek kadar çevirin, ardından aynı hareketi sola olacak şekilde yapın. Ayaklarınızın hizasını ve dengesini bozmamaya çalışın. 20 saniye boyunca seri hareketler halinde egzersizi tamamlayın.

3. Leg Dips

Matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Ellerinizi kalçalarınızın alt kısmına getirip destek sağlayın. Bacaklarınızı birleştirin ve düz tutun. Yavaşça nefes alıp omuzdan olacak şekilde başınızı yukarıya kaldırın. Baş ve omuz bölgesini bozmadan nefes alın ve ayaklarınızı yukarıya tavana doğru kaldırabildiğiniz noktaya kadar kaldırın. Ardından tekrar yavaşça aşağıya indirin, yere değdirmeden tekrar yukarıya kaldırın. Hareketi 30 saniye – 1 dakika arası tekrar edin.

4. Twisting Mountain Climbers

Harekete başlamak için matınızın üzerinde düz plank pozisyonuna geçin. Kollarınız omuzlarınızın altında olsun. Ayaklarınız ise parmak uçlarında. Başınız önünüze düz bir şekilde baksın. Ardından sol dizinizi karnınıza doğru sağ dirseğinizin dışına doğru twist yaparak çekin. Tekrar geri koyun. Hemen ardından diğer bacağınıza geçin. Hareketi seri halinde 15 kez tekrar edin.

5. Side Plank With Twist

Egzersize klasik plank pozisyonunda başlayın. Sağ eliniz ile gücünüzü ve dengenizi sağladıktan sonra göğsünüzden yavaşça dönerek yan plank pozuna geçin. Pozisyonunuzun düz ve dengede olmasını sağladıktan son sol kolunuzu düz bir şekilde havaya kaldırın ve birkaç saniye bu pozisyonda bekleyip  kalçanızı yere doğru indirin ve tekrar kaldırın. Kaldırdığınız an sol kolunuzu twist yaparak karnınızın altından geçirin. Ardından tekrar havaya kaldırarak harekete baştan başlayın. Hareteketi her iki taraf için de 15 kez tekrar edin.