Cinsel Hayatınızı Tantra Egzersizleri ile Canlandırın

Tantra, kadın ve erkek arasında var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılmasını sağlayan özel Uzakdoğu tekniğidir. Klasik Hint ya da Budist Tantrası’nı öğrenmek yıllar alırken, modern Tantra ‘yı öğrenmek ise düzenli yapılacak egzersizlere bağlıdır. Tantra ‘nın amacı cinsel birleşme değildir, cinsel enerjinin yükseltilerek cinsel performansı yükseltmek ve düzenlemek.

Peki tantra cinsel hayata gerçekten etki eder mi? Bu sorunun cevabı düşünülenden de fazla etki etmesi. Tantra sayesinde kişilerin cinsel birliktelik süresi uzuyor ve çiftlerin içindeki potansiyel orgazm enerjilerini keşfetmelerini, kendilerini de bu syaede daha iyi tanımalarını sağlıyor.

İşte günlük hayatınızda uygulayarak kendinizi cinsel anlamda geliştirebileceğiniz Tantra egzersizleri

1 . Kegel Egzersizi

Kegel egzersizleri kadınlarda vajina etrafını saran “vajinal kaslar”ın güçlendirilmesi için yapılan pelvik kas egzersizleridir. Pelvis kaslarının sıkıp bırakılması olarak da düşünülebilir. ( Küçük tuvaletinizi yaparken, istediğiniz zaman durabilmenizi sağlayan kaslar pelvik taban kaslarıdır. )

kegel ezersizi

Nasıl Yapılır : Başlamadan önce mesanenizi boşaltın. Pelvik kaslarınızı kasın ve 10’a kadar sayın. Kaslarınızı tamamen gevşetin ve tekrar 10’a kadar sayın. Günde 3’er kez (sabah, öğlen ve akşam) bu şekilde 10’ar defa kegel egzersizini tekrarlayın.

2 . Geyik Egzersizi

Tantra Egzersizlerinin bir diğeri de Geyik egzersizi. Geyik egzersizi erkeklerin boşalmalarını kontrol altında tutabilmelerini ve kadınların vajinalarını daha iyi tanımalarını amaçlamak için yapılır. Tek başına değil eşiniz ile birlikte yapmanız gereken geyik egzersizi  cinsel isteği artırarak, daha güçlü ve zevk veren orgazmlar yaşamanızı sağlar.

tantra egzerizleri

Nasıl Yapılır : Egzersize başlarken pelvis kaslarınızı sıkın ve 60 ile 120 saniye arasında bu şekilde sıkılı olarak kalın. Kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Daha sonra kaslarınızı 15’er kez sıkıp bırakarak serbest bırakın. Geiyk egzersizini gün içinde hemen her yerde uygulayabilirsiniz.

3 . Ağaç – Nefes Egzersizi

Ağaç – Nefes Egzersizi boşalma anınızı kontrol amaçlı yapılan bir egzersizdir. Bu egzersizi gün içinde bir çok kez tekrar edebilir, istediğiniz an uygulayabilirsiniz. Amacı nefesi kontrol edebilmeyi sağlamak olan ağaç nefes egzersizi sayesinde daha yoğun ve uzun süreli orgazmlar yaşayabileceksiniz.

tantra egzerizleri nedir

Nasıl Yapılır : Sol burun deliğinizi kapatın ve sağ burun deliğinizden 5’e kadar sayarak nefes alın. 5’e kadar saydıktan sonra burun deliklerinizin ikisini birden kapatın ve nefesinizi tekrar 5’e kadar sayarak tutun. Daha sonra sağ burun deliğinizi açın ve yine 5’e kadar sayarak nefes verin. Hiç ara vermeden sağ burnunuzdan nefes alıp, nefesinizi tuttuktan sonra sol burun deliğinizden verin. Bu egzersizi en az 10 kere tekrar edin.