Bahaneyi Bırak, Sporu Sev!

Spor yapmamak için türlü türlü bahaneler üretenlerden misiniz? O halde şimdi o bahaneleri bir kenara bırakın ve sporu sevmek ve bir an önce başlamak için önerilerimize göz atın.

zayiflama-yontemleri1 . Gerçekçi ilerleyin

Spor yapmanın önündeki en büyük engel gerçekçi hedefler koyamamaktır. Sabahları uyumayı çok seviyor ama her sabah spor yapacağım diye kendinize hedef koyuyorsanız muhtemelen spor yapamayacaksınız demektir. Bunun yerine kendinize daha uygun hedefler koyun, örneğin akşam yemeğinden sonra 1 saat yürüyeceğim belki sizin için daha gerçekçi bir hedeftir.

2 . Küçükten Başlayın

Düzenli spor yapmıyorsanız ve bir anda büyük egzersiz programları ile spor yapmaya başladıysanız, evet ertesi gün malesef devam etmeyeceksiniz. Ya hareketleri yaparken aşırı zorlamadan dolayı kas zedelenmesi yaşayacaksınız ya da zor egzersizler seçtiğiniz için güven kaybı yaşayarak devam etmeyi bırakacaksınız. Beginners egzersizleri ile başlayarak hem vücudunuzu bir anda yormamaya çalışmak hem de küçük adımlar ile ilerlemek spor yaşamınızda daha sağlıklı olacaktır.

zayiflama-yontemleri3 . Not Tutun

Yaptığınız sporu gün gün kaydedin. Kendinize örneğin bir aylık bir hedef belirleyin ve gün gün çalıştığınız egzersizleri kaydedin. Sürekli belirli bir bölgeye değil, her gün farklı bir bölge için çalışarak tüm vücudunuzu hedefleyin. Egzersiz sonuçlarınızı sosyal medyada paylaşın, bu sizi daha motive edecektir.

 

4 . Yaşam Tarzına Dönüştürün

Sporu sadece kilo vermek için bir amaç olarak görmeyin. Spor yapmak bir hayat tarzıdır, bunu kendi hayatınıza adapte ederek daha kaliteli bir yaşamı hedefleyin. Sadece kilo vermek için spor yapmak bir süre sonra sıkılarak bırakmanıza sebep olacaktır ama spor sonrası mutluluğunuzu ve enerji yükselmelerinizi hesaba katarak hayatınızı nasıl daha fazla sağlıklı kıldığınızı düşündüğünüzde sporu bir parçanız olarak benimseyebilirsiniz.

5 . Beslenmenize Dikkat Edin

Spor yapıp ardından fast food ürünlerini tüketirseniz muhtemelen yaptığınız spordan hiçbir verim alamayacaksınız. Sağlıklı bir yaşam için spor mottosu ile ilerlemek istiyorsanız, sağlıklı yaşamı hayatınızın tüm alanına yaymanız önemli. Sağlıklı, taze, doğal meyve ve sebzeler ile beslenin, yağlı, şekerli, katkı maddeli ürünleri bir kenara atın ve daha uzun ve daha sağlıklı bir hayatın tadını çıkarın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir