Bacaklar Fora! Bacak Bölgenizi Şekillendiren 3 Bacak Hareketi

Havaların ısınması ile birlikte kış boyu sakladığımız bacakları da artık meydana çıkarmanın zamanı geldi. Etekler, şortlar, taytlar içerisinde harika şekilli bacaklara sahip olmak istiyorsanız bu egzersiz programını düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

1 . Plie Squat

 

Matınızın üstünde dik ve düz bir konumda egzersize başlayın. Bacaklarınızı omuzlardan daha geniş olacak şekilde açın ve ayaklarınızı ayak parmaklarınızı yanlara bakacak şekilde çevirin. Yani ayak parmaklarınız dışarıya doğru bakmalı. Sırtınız düz ve dik olmalı. Yavaşça squat egzersizinde olduğu gibi sanki bir sandalyeye otururcasına çömelin. Çömelirken kollarınızı göğüs hizasında birleştirin. Çömelirken ayaklarınızın pozisyonunu bozmamaya özen gösterin.

Egzersizi başlangıçta 10 kez, ileri seviyelerde 20 kez tekrar edin.

Plie squat bacak ve kalça bölgesini şekillendirmek için harika bir egzersizdir. Selülitleri azaltır, basen bölgesini çalıştırır.

2 . Side Lunge

Side lunge hareketi için ayakta düz bir şekilde durun. Kollarınızı göğüs hizasında birleştirin. Sağ bacağınız ile sağ tarafınıza yatay bir adım atın. Pozisyonunuzu bozmadan dizinizi kırın ve yere eğilerek çömelin. Tekrar doğrularak hareketi sol bacağınız için de uygulayın.

Egzersizi başlangıçta 10 kez, ileri seviyelerde 20 kez tekrar edin.

Side lunge hareketi bacak ve kalça kaslarını çalıştırır, yan bacak kaslarını güçlendirir, esneklik katar.

3 . Side Leg Lifts

Matınızın üstünde önce sağ tarafınıza doğru uzanın. Sağ kolunuz ile başınızı destekleyin. Sol kolunu ile ise yerden destek alın. Bacaklarınızı esneterek uzatın. Vücudunuz düz bir çizgi şeklinde olmalı. Ardından sol bacağınızı duruşunuzu bozmadan yukarıya kaldırın ve indirin. Hareketi seri halinde tekrar edin. Ardından sol tarafınıza uzanarak hareketi sağ bacağınız için tekrarlayın.

Egzersizi her iki bacağınız için de başlangıçta 10 kez, ileri seviyelerde 20 kez tekrar edin.

Side leg egzersizi bacak kaslarınızı çalıştırarak güçlendirir, kalça bölgenizi şekillendirmenize yardımcı olur.