Bacak İnceltmek İçin Egzersizler

Kim sıkı, sarkık olmayan, selülitsiz bacaklara sahip olmak istemez ki. Özellikle kış sonlarına gelir, yaz ayları yaklaşırken kötü görünen bacaklardan kurtulmak isteriz. Sıkı, ince ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak için öncelikle doğru beslenmek gerekmektedir. Doğru beslenmeden sonra da düzenli spor yapmak gerekmekte. Spor yaparken de özellikle bacak egzersizlerine yoğunlaşabilirsiniz. Bacak egzersizleri için önce bir egzersiz programı yapmalısınız. Daha sonra bacaklarınızın fotoğrafını çekmelisiniz ki daha sonra baktığınızda sizi daha sıkı motive etsin:)

Bacakları inceltmek için egzersizler:

1 . İlk olarak ayakta dik durun. Ellerinize ağırlık alın. Ağırlık yoksa şişe de kullanabilirsiniz. Ellerinizi ayaklarınıza kadar indirin ve yavaş bir hareketle tekrar doğrulun. Bu hareketi 20 kere tekrarlayabilirsiniz.

2h2 . Ayakta dik dururken yavaş hareketlerle çömelin ve kollarınızı yukarı kaldırarak zıplayın. Tekrar çömelip, tekrar zıplayın. Bu hareketi 20 kere tekrarlayabilirsiniz.

2_568x480-13 . Sırt üstü yere uzanın. Avuçlarınız yanlarda yere bakar şekilde dururken, ayaklarınız dizlerinizden kırılmış şekilde yere baksın. Bu pozisyondayken kalçanızı, omzunuzu ve dizlerinizi yerden kaldırın. Bu şekilde yaklaşık 20 saniye kadar durun. Tekrar yere uzanıp hareketi tekrarlayın.

Bridges-Köprü-kurma-hareketi-300x205

4 . Sırt üstü yere uzanın. Elleriniz kalçanızın altında kalarak belinize destek olsun. Beliniz yerde sabit kalacak şekilde bacaklarınızı sırayla aşağı yukarı indirip kaldırın. Bu harekette bacaklar yere değmemelidir. 20 kere yapabilirsiniz.

evde_egzersiz4

Bacak egzersizleri yaparken egzersizleri doğru yapmaya dikkat edin. Yoksa sakatlanabilir ya da kaslarınızı zedeleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir