Ağırlık Olmadan Yapabileceğiniz 3 Kol Egzersizi

Kol egzersizleri denince akla ilk olarak ağırlık çalışmaları gelir. Ancak ağırlık olmadan da kol bölgenizi aktif bir şekilde çalıştırabilmeniz mümkün. İşte her yerde kolayca yapabileceğiniz kol egzersizleri.

Ağırlık Olmadan Yapabileceğiniz Kol Egzersizleri

1. Arm Circles Forward

Ayakta düz ve bacaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde durun. Ayak parmaklarınız öne baksın. Dirseklerinizi hafifçe kırın ve kollarınızı geriye alın. Sonra kollarınızı çevirip, yukarıya doğru ve yanlarınız boyunca aşağı doğru döndürün. Hareketi 1 dakika boyunca devam ettirin.

2. Arm Circles Backward

Ayakta düz ve bacaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde durun. Ayak parmaklarınız öne baksın. Dirseklerinizi hafifçe kırın ve kollarınızı öne alın. Sonra kollarınızı çevirip, yukarıya doğru ve yanlarınız boyunca aşağı doğru bir önceki hareketin tam tersi olacak şekilde döndürün. Hareketi 1 dakika boyunca devam ettirin.

3. Goal Post Palms

Ayakta düz ve bacaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde durun. Ayak parmaklarınız öne baksın. Kollarınızı dirsekten kırarak omuzlarınıza doğru 90 derecelik bir açıda yükseltin, avuç içleriniz öne baksın. Dirsekleri bırakmadan, avuç içleriniz yere bakana kadar kollarınızı indirin. Daha sonra başlangıç konumuna dönün ve hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir