Adonis Kası Yapmanın 4 Yolu

Bir çok erkeğin hayalidir adonis kası yapmak. Ancak eğer dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterilmezse adonis kası sadece hayallerde kalabilir. Aslında yapması biraz sabır ve dikkat isteyen harika görünümlü adonis kasları için bir kaç küçük ayrıntıya dikkat ederek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Adonis Kası Yapmanın Yolları

1 . Limonun Gücü

Limon harika bir ödem atıcıdır. Adonis kası ile ne ilgisi var diyebilirsiniz ancak limon ile birlikte atılan ödem özellikle ters V abdominal bölgede cilt ile kas arasını rahatlatır, bu bölgedeki ödemden kurtulmayı sağlar. Bu bölge ödem tutan ilk bölge olduğu için adonis kasınızı geliştirmek istiyorsanız bu bölgedeki ödemden kurtulmak için limondan faydalanmalısınız.  İçtiğiniz suya, içeceklerinize limon katabilir, limon ağırlıklı detoks programı uygulayabilirsiniz.

2 . Kasların Dinlendirilmesi

Her gün belirli bir egzersizi yapmak, her gün sadece adonisi geliştiren egzersizler ile vakti geçirmek kaslarınızı yorar. Kaslarınızın toparlanması için arada dinlenmesi gerekir. Adonis kaslarını geliştirmek için yaptığınız egzersiz günlerinin arasında 1 gün dinlenme günü bıraklalısınız. Bu dinlenme gününde yürüyüş yapabilir, yüzebilir kaslarınızı rahatlatacak farklı egzersizler yapabilirsiniz.

3 . Beslenme Düzeni

Kas yapmak isteyen insanlar genelde yemek yemeğe yönelirler. Ancak adonis kası için bu durum çok geçerli değil. Eğer adonis kası yapmak istiyorsanız ters V abdominal kaslarınızın yağlanmasına izin vermemelisiniz. Bu yüzden düşük karbonhidratlı, az yağlı hatta mümkünse sıfır yağlı bir beslenme düzeni oluşturmalısınız.

4 . Bacak Bölgesi

Her kas birbirini etkiler. Bacak bölgesi de adonis kaslarını etkileyen kas gruplarından biridir. Özellikle üst bacak kasları karın kaslarına bağlı olduğu için bu bölgedeki kasların güçlenmesi otomatikman adonis kaslarını da etkileyecektir. Üst bacak egzersizleri ile adonis kaslarınızın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Bknz : Bacak bölgesi için egzersizler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir