5 Dakikalık Metabolizma Canlandırıcı Egzersiz

Günde sadece 5 dakikanızı ayırarak metabolizmanızı canlandıracak bir egzersiz yapmak istemez misiniz? Metabolizmanın daha hızlı ve aktif çalışması daha kolay kilo vermenizi sağladığı gibi vücudunuzun daha sağlıklı ve yağsız olmasını sağlar. İşte metabolizma canlandırıcı egzersizler.

Metabolizma Canlandırıcı Egzersizler

1 . WEIGHTED GLUTE BRIDGE

Sırt üstü yere uzanın. Ayak tabanlarınızı yere basın ve dizlerinizi kırın. İki elinizle kalça kemikleri altında olacak şekilde bir ağırlığı tutun. (a) Çekirdeğinizi sıkın, glute ve hamstringlerinizi kontrol edin ve vücudunuz omuzlarınızdan dizlere kadar düz bir çizgi oluşturana kadar kalçalarınızı kaldırın (b). Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareket 10 kez tekrar edin.

2 . ALTERNATING REVERSE LUNGE TO OVERHEAD PRESS

İki elinize bir çift ağırlık alın ve omuz hizasında avuç içleri birbirine bakacak şekilde tutun. Sağ ayağınızı geriye doğru, sol ayak önde kalacak ve her iki diz de 90 derece (a) olacak şekilde aşağıya doğru bastırın. Kollarınızı düz oluncaya kadar havaya kaldırın ve aynı esnada ayakta düz bir şekilde durmak için bir önceki hareketi geri çevirin. Hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Hareketi 10 kez tekrar edin.

3 . SQUAT PRESS

Göğüs bölgenizde her iki elinizle bir ağırlık tutun. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve kalçanızı yavaşça geriye doğru itin  ve dizlerinizi bir çömelmeye (a) doğru bükün. Bu pozisyonu koruyup çekirdek bölgenizi sıkıştırın. Ardından kollarınızı öne doğru uzatın (b). Duraklayın ve birkaç saniye sonra ağırlığı kendinize geri çekip başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 10 kez tekrar edin.

4 . PLANK JACK

Plank jacks hareketi için Straight Arm Plank pozisyonuna geçin. Kollarını omuz hizasında ve karın kaslarınız sıkı olsun. Nefes alın ve aynı anda bacaklarınızı zıplayarak yanlara açın ve ardından yine zıplayarak kapatın. Bu esnada kol ve omurga pozunuzu bozmamaya çalışın. Hareketi 10 kez tekrar edin.