5 Dakikalık 5 Bacak Egzersizi

Spor yapmak için illa ki spor salonlarına giderek saatlerinizi harcamanıza gerek yok. Evinizde ayıracağınız kısa bir zaman diliminde gün içinde yapmanız gereken hareketleri kolayca uygulayabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz. İşte evinizde sadece 5 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz 5 bacak egzersizi.

5 Dakikalık 5 Bacak Egzersizi

1 . Pop Squats (60 Saniye )

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik ve düz bir şekilde durun. Uyluklarınız yere paralel olacak şekilde squat pozisyonu alın bu esnada avuç içlerini göğüs hizasında birleştirin. Ardından dinamik bir şekilde kol ve bacaklarla birlikte yukarıya doğru küçük bir zıplama yapın ve ardından tekrar squat pozisyonuna geçin. Egzersizi 60 saniye boyunca seri halinde tekrar edin.

2 . Traveling Lunges ( 30 Saniye Her Bir Taraf İçin )

Ayakta dik ve düz bir şekilde durun. Ellerinizi belinize yerleştirin. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Sağ bacağınızı öne atarak 90 derece olacak şekilde dizden kırın. Diğer bacağınızı ise dizden aşağınız yere paralel olacak şekilde alçaltın. Ardından seri hareketler ile ayağa kalkarak bacağınızı 90 derece geriye kırın ve tekrar kalkarak öne kırın. Hareketi seri olarak önce sağ bacağınız için 30 saniye sonra sol bacağınız için 30 saniye tekrar edin.

3 . Lateral Lunge With Kick ( 30 Saniye Her Bir Taraf İçin )

Ayaklarınızı omuz genişliğinizden daha geniş olacak şekilde açın ve ellerinizi göğüs bölgesinde birleştirin. Ağırlığınızı sol ayağınıza verin ve sol ayak üzerine yüklenerek sağ ayağınızı yana havaya kaldırarak havaya bir tekme atın. Ardından tekrar yere indirin. Sağ ayağınızı kaldırırken sağ dizinizi yaklaşık 90 derece bükerek tekme atın. Sol bacağınızın dengelemesine geri dönmek için ayağınızı yere koyduğunuzda sağ topuğa basın. Hareketi seri bir şekilde 30 saniye boyunca yapın ardından aynı hareketi sol bacağınız için tekrar edin.

4 . Triple Curtsy Lunge ( 30 Saniye Her Bir Taraf İçin )

Ayakta düz ve dik bir şekilde durun. Sağ bacağınızdan destek alarak sol bacağınızı karna doğru çekin ve ardından lunge yaparak geriye atın ve diziniz yere değecek noktaya kadar indirin. Bu esnada sağ kolunuzu yana düz bir şekilde açın ve destek sağlayın. Aynı şekilde sol kolunuz ile de görseldeki gibi destek sağlayın. Hareketi 30 saniye boyunca seri bir şekilde tekrar edin ardından diğer bacağınıza geçerek onu da 30 saniye boyunca uygulayın.

5 . Switch Lunge Squats ( 60 Saniye )

Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde açın. İki dizinizi de birden kırarak squat pozisyonu alın ve seri bir şekilde kalkarak önce sağ, sonra sol bacağınızı lunge yapın. İki dizinizin de 90 derece bükülmüş olmasına dikkat edin. Hareketi seri şekilde 60 saniye boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir