4 Kolay Bacak Hareketi

Bacak eritme egzersizleri düzenli olarak yapmanız gereken ve hemen her yerde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersiz türlerinden. Hiç bırakmadan, sabırla devam ettiğinizde kısa sürede etkilerini görebileceğiniz bu egzersizler ile birlikte sağlıklı bir beslenme programı da uygularsanız kısa sürede fit ve formda bir vücuda ulaşabilirsiniz.

Farklı bacak eritme hareketleri için bknz : ( Bacak eritme egzersizleri )

Bacak Eritme Hareketleri

1 . Reverse Lunge With Front Kick

bacak-eritme-hareketleri

Ayakta düz bir şekilde durun ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sağ bacağınızı öne bir adım atarak dizden kırın, sol bacağınızı ise geriye alın ve dizinizi yere değecek kadar aşağıda çekin. Ardından birden ayağa kalkarak sol bacağınız ile ileriye ve havaya doğru büyük bir tekme atın. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrar edin.

Egzersizi her iki bacak için de 3 x 15 set halinde tekrar edin.

2 . Plie squat jump

bacak-eritme-hareketleri

Bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde açın ve ayak uçlarınızı dışa bakacak şekilde çevirin. Elleriniz ile belinizi tutun ve üst gövdenizi bozmadan  squat pozisyonunda çömelin ve ardından hızlıca bacaklarınızı kapamadan olduğunuz yerde zıplayın. Ardından tekrar squat pozisyonuna gelin ve tekrar zıplayın.

Egzersizi 3 x 10 tekrar halinde devam ettirin.

3 . Lunge Run

bacak-eritme-hareketleri

Lunge run egzersizine ayakta dik ve düz bir şekilde durarak başlayın. Ayaklarınızı kalça hizasında açın. Sağ bacağınızı öne atın ve 90 derece olacak şekilde diz bölgesinden kırın. Sol bacağınızı ise dizden aşağısı yere paralel olacak şekilde alçaltın. Ellerinizi koşu pozisyonuna getirin ve 2 -3 saniye boyunca bu pozisyonda kalarak hızlıca başlangıç pozisyonuna geri dönün. Aynı hareketi diğer bacağınız için de tekrar edin.

Lunge run hareketini 3 x 10 set halinde tekrar edin.

4 . Side Leg Lifts

bacak-eritme-hareketleri

Matınızın üzerine önce sağ tarafınıza yatacak şekilde uzanın. Sağ kolunuz ile başınızı destekleyin. Sol kolunuzu ise avuç içiniz ile destek alacak şekikde yer koyun. Bacaklarınızı esnetin ve dümdüz olacak şekilde üst üste uzatın. Vücudunuz düz bir çizgi şeklinde olmalı. Sol bacağınızı duruşunuzu bozmadan yukarıya doğru kaldırın ve tekrar aşağıya indirin. Hareketi hızlı bir seri halinde devam ettirin. Ardından sol tarafınıza uzanarak hareketi sağ bacağınız için tekrarlayın.

Egzersizi her iki bacağınız için de başlangıçta 10 kez, ileri seviyelerde 20 kez tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir