4 Basit Popo Hareketi

Basit ama etkili hareketler ile kısa sürede popo bölgenizi şekillendirmeyi istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise, aşağıda vermiş olduğumuz egzersizleri düzenli olarak yaparak kısa bir zaman içinde popo bölgenizi forma sokabilir, dik ve şekilli bir popoya sahip olabilirsiniz. İşte 4 kolay popo hareketleri!

Basit Popo Hareketleri

1. Squat

Bu egzersiz için ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuzlarınızın hizasında açın.  Ellerinizi öne doğru uzatın, kalçanız dışa doğru kavis yapacak şekilde bacaklarınızı kırarak çömelin. Hareketi yaparken başınızın ve sırt bölgenizin düz ve dik olmasına dikkat edin. Düzenli bir şekilde 2×20 kez tekrarlayın.

2. Squat Hold and Pulse

Ayaklarını kalça genişliğinde açıp kalçanızı geriye doğru itin. Ağırlığınız topuklarınızda olsun. Daha önce yaptığınız gibi 90 derecelik bir açı oluşturun. Bu kez doğrulmadan squat yapın. Düzenli bir şekilde 2×20 kez tekrarlayın.

3. The Bridge-Up

Köprü egzersizi için matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Görseldeki gibi ayak tabanlarınız yere basacak şekilde dizlerinizi kırın. Ayaklarınız kalça hizasında açık olsun, ellerinizi ve kollarınızı ise yanlarınıza düz olacak şekilde yerleştirin. Belinizi yavaşça yukarıya kaldırıp tekrar aşağıya indirin. Köprü egzersizini yaparken belinizi kontrollü bir şekilde kaldırıp indirmeniz, ayak tabanlarınızı yerden kesinlikle ayırmamanız, sırtınızın üst kısmını ve omuzlarınızı yerde tutmanız gerekiyor. Belinizi yukarı aşağı indirirken kalça ve karın kaslarınızı olabildiğince sıkmalısınız. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

4. The Bridge-Up With Leg Lifts

Köprü pozuna geçin. Sağ ayağınızı havaya düz olacak şekilde kaldırın ve pozisyonunuzu bozmadan belinizi kontrollü bir şekilde kaldırıp indirin. Belinizi yukarı aşağı indirirken kalça ve karın kaslarınızı olabildiğince sıkın.

Önce sağ bacağınız, sonra sol bacağınız için için hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir