3 Dakikalık Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak kalınlığından şikayetçi olan , yaza ince ve şekilli bacaklar ile deva etmek isteyen kadınlar için 3 dakikalık bacak ineltme hareketlerini derledik . Bu bacak egzersizlerini düzenli olarak yapmaya devam ettiğinizde kısa sürede farkı siz de göreceksiniz.

İşte 3 dakikalık bacak inceltme hareketleri :

1 . Havada Bacak Açma

bacaklar-yukarida-egzersiz

Öncelikle yere sırt üstü yatın. Ardından bacaklarınızı havaya kaldırın, aynı anda da ellerinizi yere fotograftaki gibi yere koyun ve yere iyice bastırın. Sonrasında yerden de destek alarak bacaklarınızı yere 90 derece dik olacak şekilde tutmaya çalışın.

Uyluk iç bölgenizdeki kaslarınızı kullanarak bacaklarınızı birbirinden ayırın. Bu egzersizi en az 8 kez tekrar edin.

2 . Uçan Köpek Pozisyonu

bacaklar-yukarida-egzersiz

Pozisyona yere yüzüstü şekilde yatarak başlayın.  Alnınız ve ayak parmaklarınız yere paralel olacak şekilde konumlansın. Ardından ellerinizi ve ayaklarınızı götürebileceğiniz en uzak seviyeye kadar uzatarak esnetin.

Sonrasında sol kolunuzu ve sağ bacağınızı yerden kaldırın ve bu pozisyonda 3-4 saniye kadar durun. Ardından başlangıç pozisyonunuza geri dönerek aynı hareketi sağ kol ve sol bacağınız için tekrarlayın. Bu egzersizi her iki tarafınız için de 5’er kez tekrarlayın.

3 . V-stretch Egzersizi

esneme-hareketleri

Matınızın üzerine oturarak bacaklarınızı iki yana doğru açın. Ardından sırayla her iki ayağınıza doğru üst gövdenizle kapanın. Bacaklarınızı olabildiğince esnetin. Kollarınızdan da yardım alarak aşağıya doğru yavaşça indirin. Bu pozisyonda her bir bacağınız için yaklaşık 10-15 saniye kapanmış şekilde kalın. Bu egzersizi her iki bacağınız için de 8’er kez tekrarlayın.

Egzersiz yapmaya vaktiniz yoksa ya da hangi egzersizi yaparsam yapayım bacaklarımı istediğim gibi şekillendiremiyorum diyorsanız, bacaklarınızdaki sarkıklardan ve fazla kilolardan kurtulmak için ameliyatlı veya ameliyatsız olarak tedavi olarak bacak estetiği gerçekleştirebilirsiniz. Bacak estetiği sayesinde sadece bacak inceltme değil, çarpık bacak rahatsızlığına son verebilir, bacak kalınlaştırma ya da bacak içi germe gibi farklı işlemleri de yerine getirebilirsiniz. Bilgi almak için : http://sehrinrehberi.net/bacak-estetigi