20 Dakikalık Tüm Vücut Egzersizi

Sadece 20 dakikanızı ayırarak tüm vücut kaslarınızı çalıştırabileceğiniz bir egzersiz yapmak istemez misiniz? Aşağıda yer alan egzersizler ile sadece tek bir bölgeyi değil, vücudunuzun tüm bölgelerini çalıştıracak, kısa sürede vücudunuzu forma sokacaksınız.

20 Dakikalık Tüm Vücut Egzersizi

1 . Jump Squat

Ayaklarınız kalça genişliğinden hafif daha geniş açık olacak şekilde ayakta düz ve dik bir şekilde durun. Dizlerinizi bükün ve kalçalarınızı arkaya yerleştirip squat yapın. Kollarınızı göğüs önünde birleştirebilir ya da geriye düz bir şekilde uzatabilirsiniz. Ayak bileklerinizin dizlerinizin altında olduğundan ve dizlerinizin kalçalarınızın altında olduğundan emin olun. Ardından hızlıca havaya zıplayın, aynı anda kollarınızı da havaya düz bir şekilde uzatın. Seri hareketler ile tekrar squat pozuna dönün ve tekrar zıplayın.

Hareketi 10 tekrardan üç set yapın.

2 . Bird Dog

Başlangıç için düz bir zemin ya da matınızın üzerine dizleriniz ve elleriniz yerde olacak şekilde yerleşin. Elleriniz omuzlarınızın hizasında, beliniz düz olsun ve kafanız belinize paralel olacak şekilde aşağıya baksın. Sağ kol ve sol bacağınızı yavaşça yukarıya kaldırın. Bu esnada karın kaslarınızı olabildiğince sıkmaya çalışın. Kol ve bacağınız paralel olacak şekilde bu pozisyonda en az 5-6 saniye durup başlangıç pozisyonunuza geri dönün ve aynı hareketi diğer kol ve bacağınız için tekrarlayın.

Egzersizi 3×10 set halinde tekrar edin.

3 . Explosive Pushup

Eller omuz hizasında, ayak parmak uçlarında duracağınız bir şekilde push up pozisyonuna gelin. Ellerinizden destek alın ve yavaşça dirseklerinizi bükün ve aşağı indirin.  Ardından yeterince güçlü bir kuvvetle vücudunuzu zeminden itin, elleriniz havada kalmalı. Sonra tekrar zemine basarak dirseklerinizi kırın.

Egzersizi 3×10 set halinde tekrar edin.

4 . Core Scissor

Matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı yere düz bir şekilde uzatıp ayaklarınızı esnetin. Ellerinizi kalça altına destek olacak şekilde yerleştirin. Bacaklarınızı hafifçe yerden kaldırın. Başınızı yerden kaldırmadan ve ayakları düşürmeden, önce sağ ayağınızı havaya kaldırın ardından yerine getirip bu kez sol ayağı tekrar kaldırın.

Hareketi seri bir şekilde 3×10 set halinde tekrar edin.