15 Dakikalık Tatil Egzersiz Programı

Tatile gidiyorsun diye egzersiz programını bırakmana gerek yok. Tatil gününü sadece 15 dakikasını ayırarak hızlandırılmış bir egzersiz programı ile formunu koruyabilir ve vücudunu zinde tutabilirsiniz. İşte sadece 15 dakikanı ayırarak tatilinde spora mola vermeni önleyen egzersiz programı.

15 Dakikalık Tatil Egzersizleri

1 . HIGH-LUNGE TWIST

Harekete push up pozisyonunda başlayın. Ardından sağ ayağınızı sağ elinize doğru çekin, dizinizi 90 derece bükün (a). Gövdenizi kaldırın ve kollarınızı havaya kaldırın (b) . Avuçlarınızı göğsünüze getirin ve gövdeyi sağa döndürün (c). Başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi diğer taraf için tekrar edin. Her bir taraf için 3 tekrar yapın.

2 . ALTERNATING TWO-POINT PLANK

Harekete plank pozisyonunda başlayın. Kollarınız omuz hizasında, avuç içleriniz yere bakacak konumda olsun. ( a ) Aynı anda sol kolunuzu öne, sağ bacağınızı geriye uzatarak kaldırın. (b) Bir – iki saniye bekleyip başlangıç pozisyonuna geri dönün. Ardından hareketi diğer tarafınız için tekrar edin. Her iki taraf için de 8 tekrar yapın.

3 . CRAB REACH

Dizleriniz kırık , ayak tabanlarınız yere basacak şekilde yere oturun. Ellerinizi arkanıza alıp, geriye doğru yaslanın ve kalçanızı birkaç santim yerden kaldırın (a) . Kalçalarınızı, dizlerinizle düz bir çizgi oluşturacak şekilde kaldırın ve ve ardından yavaşça sağ kolunuzu kaldırıp geriye yaslanın. ( b ) Yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi diğer tarafınız için uygulayın. Her iki taraf için de 8 tekrar yapın.

4 . FEET-ELEVATED BRIDGE

Ayaklarınızın altına bir bench ya da bir sehpa, sandalye alın. Topuklarınızı , dizleriniz kırık olacak şekilde üzerine yerleştirin. Sırıtınız düz bir şekilde yerde olsun. Ellerinizi yanlarınıza avuç içleri havaya bakacak şekilde yerleştirin. (a) Ardından yavaşça ayaklarınızın pozisyonunu bozmadan kalçanızı vücudunuz düz bir çizgi olana dek havaya kaldırın. Bu esnada karın bölgeniz sıkılı olsun. Yavaşça kalçanızı yere indirin. Hareketi 15 – 20 kez tekrar edin.